Uvjeti plaćanja parkiranja - Ivkom d.d. - Ivanec
Članak 1.
1.1. Općenito: Ovom uslugom omogućava se plaćanje parkiranja na javnim parkiralištima s vremenskim ograničenjem parkiranja u Ivancu, a čiju naplatu obavlja Ivkom d.d. (u daljnjem tekstu: Ivkom). Cijene, zone, radno vrijeme i vremenska ograničenja utvrđuje Gradsko Poglavarstvo grada Ivanca, a sva javna parkirališta na kojima je moguća ova usluga imaju oznaku Tomato parkinga.
Članak 2.
2.1. Plaćanje parkiranja: Krajnji korisnik plaća parkiranje slanjem SMS poruke na Tomato parking broj odgovarajuće parkirne zone.
2.2. Tomato parking brojevi: Svaka parkirna zona ima svoj Tomato parking broj:
0. zona – Tomato parking broj 8427
1. zona - Tomato parking broj 8425
2. zona - Tomato parking broj 8426
2.* zona - Tomato parking broj 8428
2.3. Način plaćanja: SMS poruka kojom se inicira plaćanje parkiranja mora biti u obliku: registracijska oznaka vozila bez razmaka, interpunkcije i hrvatskih znakova (ČĆĐŠŽ pretvoriti u CCDSZ), samo alfanumerički znakovi sa registracijske oznake vozila. Za nepravilan upis registracijske oznake odgovornost snosi isključivo krajnji korisnik.
2.4. Potvrda plaćanja: Krajnji korisnik plaća parkiranje u parkirnoj zoni slanjem jedne SMS poruke na Tomato parking broj odgovarajuće zone, te u roku od dvije minute prima povratnu SMS poruku sa svim podacima na svoj mobilni telefon kao potvrdu plaćanja. Ukoliko GSM operator ne dobije potvrdu o primitku povratne SMS poruke na mobilni telefon krajnjeg korisnika u tom roku, plaćanje parkiranja ovom uslugom nije uspjelo, a račun krajnjeg korisnika neće se teretiti. Krajnjem korisniku će biti poslana SMS poruka u kojoj ga se obavještava da plaćanje nije uspjelo, te se tom porukom poništava svaka prethodna poruka.
2.5. Novo plaćanje i produženje parkiranja: Svako novo plaćanje parkiranja putem Tomato parking usluge staro plaćanje ne stavlja van snage ako se radi o promjeni zone, a ukoliko se radi o produženju parkiranja onda vrijedi do zadnjeg roka produženja.
2.6. Kontrola parkiranja: Kontrolu parkiranja obavljaju kontrolori Ivkoma.
Članak 3.
3.1. Radno vrijeme: Plaćanje parkiranja putem ove usluge dostupno je 24 sata na dan, ali se parkiranje naplaćuje prema radnom vremenu naplate određenom od strane Gradskog Poglavarstva grada Ivanca.
Članak 4.
4.1. Pritužbe: Pravo na pritužbu krajnji korisnik stječe ukoliko je prijavio parkiranje ovom uslugom, te dobio povratnu SMS poruku u roku od dvije minute, a ipak je primio kaznu za neplaćeno parkiranje. Krajnji korisnik se obvezuje u slučaju pritužbe predočiti povratnu SMS poruku. Sve pritužbe obvezuje se riješiti Ivkom d.d. u dogovoru s krajnjim korisnikom.
Članak 5.
5.1. Račun: Svaki krajnji korisnik nakon primitka povratne SMS poruke, a time i odobrenja plaćanja može zatražiti ispis računa od strane Ivkoma na osnovu predočene povratne SMS poruke.
Ivkom d.d.
Vladimira Nazora, Ivanec 42240
Tel: 042 770 550
Fax: 042 781 307